Wpis

Blog

S

Jak wybrać chłodnicę oleju hydraulicznego?


23-10-2020

Maszyny i urządzenia mogą sprawnie działać tylko, wtedy gdy będą chłodzone. Jeśli chłodzenie w maszynie będzie przebiegało z licznymi awariami, albo nie będzie dostateczne, wtedy może doprowadzić to do uszkodzenia maszyny bądź urządzenia. Zatem na co zwrócić uwagę podczas wybierania modeli różnych producentów chłodnic Polska? Jak wybrać odpowiedni typ chłodnicy? Jakie najczęściej występują awarie chłodnic oleju hydraulicznego Polska?

Objawy awarii chłodnic oleju hydraulicznego Polska

Do najczęstszych awarii chłodnic oleju hydraulicznego należą: wzrost temperatury płynu chłodzącego, nie wyłączanie się wentylatora i nie włączanie się wentylatora. Najczęstszymi powodami awarii chłodnic jest przepalenie się bezpiecznika odpowiedzialnego za działanie wentylatora; uszkodzony przekaźnik, sterujący obwodem zasilania wentylatora, napędzanego silnikiem elektrycznym; mechaniczne uszkodzenie przewodów, które doprowadzają, uszkodzony czujnik temperatury.
W niektórych przypadkach awarie chłodnic oleju hydraulicznego Polska są możliwe do naprawiania poprzez wymianę uszkodzonych części, jednak o wiele częściej potrzebna jest wymiana chłodnicy oleju hydraulicznego na nowy.

Rodzaj maszyny i urządzenia

Zanim zdecydujesz się na kupno chłodnicy na stronie producenta chłodnic Polska albo w sklepie internetowym, określi jaką masz maszynę. Dlatego, że będziesz potrzebował innego modelu chłodnicy do koparki, natomiast innego do samochodu osobowego. Dostępne są chłodnice płynu, chłodnice zespolone jak i chłodnice powietrza sprężonego oraz intercooler. Każda z wymienionych części posiada inne parametry, które muszą być dostosowane do parametrów maszyny oraz urządzenia.

Czy warto samodzielnie wymieniać chłodnice oleju hydraulicznego Polska?

Wszystko zależy od tego, jakie masz urządzenie lub maszynę. Części zamiennych do wentylatorów nie ma zbyt dużo, ale w przypadku nieprawidłowo wykonanej samodzielnie naprawy, musisz liczyć się z tym, że uszkodzisz dodatkowe podzespoły i będziesz musiał wymienić je nowo w profesjonalnym zakładzie mechanicznym.