Wpis

Blog

S

Chłodnice – profesjonalny sprzęt do chłodzenia oleju silnikowego


10-08-2020

Chłodnica oleju to urządzenie, którego zadaniem jest schładzanie oleju silnikowego w pojeździe. Dzięki chłodnicy silnik się nie przegrzewa, temperatura utrzymuje się na stałym poziomie. Chłodnica chroni silnik przed zniszczeniem, do którego mogłoby dojść w wyniku przegrzania. W naszej ofercie znajdą Państwo różne chłodnice olejowe, również chłodnice z napędem elektrycznym, mobilne i chłodnice oleju hydraulicznego.
Dostępne u nas chłodnice są sprzętem bardzo wydajnym i bezpiecznym w użytkowaniu. Chłodnica jest szczególnie ważna w okresie letnim, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Podróżowanie autem byłoby niemożliwe bez funkcjonowania chłodnicy. Struktura chłodnicy składa się ze specjalnych żeberek, które bezpośrednio odpowiadają za optymalne chłodzenie oleju. Wykorzystuje się w procesie chłodzenia płyn albo pęd powietrza. Bez chłodnicy nie byłoby mowy o właściwej termoregulacji silnika. Pozwala ona na zachowanie ciągłości tzw. filmu oleju. Odpowiednia chłodnica w samochodzie to duże bezpieczeństwo dla silnika i użytkownika pojazdu. Silnik chłodzony na bieżąco podczas pracy nie musi być regenerowany, ponieważ ma zabezpieczenie w postaci chłodnicy.

Chłodnice oleju hydraulicznego

Chłodnice oleju hydraulicznego są niezbędnym wyposażeniem każdego pojazdu. Utrzymują one temperaturę oleju na poziomie zalecanym przez producenta określonego pojazdu czy danej maszyny. Stanowi to podstawowy warunek sprawnego działania mechanizmu hydraulicznego, chroni przed awariami i innego rodzaju uszkodzeniami. Jeżeli olej w silniku jest zbyt gorący, ma podwyższoną temperaturę, silnik ulega szybkiej degradacji, niszczy się i starzeje. Przegrzany olej traci właściwości ochronne. Skuteczna ochrona silnika i jego sprawne funkcjonowanie wymaga najlepszej chłodnicy oleju hydraulicznego. Doskonałej jakości chłodnice zawsze utrzymują olej w odpowiedniej temperaturze, nie traci on swej pierwotnej lepkości, prawidłowo spełnia swoją rolę w procesie pracy silnika.
W szerokiej ofercie naszej firmy znajdą Państwo nie tylko chłodnice oleju hydraulicznego, ale i wiele innych rodzajów chłodnic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu z nami.